Laupäeval, 29. augustil leiab aset Püha Jüri konverents

Juba 29. augustil 2020 kell 11:00-17:00 toimub Tallinna Ülikoolis (Auditorium Maximum A-002, Astra maja) Püha Jüri päeva raames teaduskonverents! Tänavuse konverentsi fookuses on filmide eeltootmine.

Konverentsi eesmärgiks on hoida elus traditsiooni, mil vähemalt kord aastas kutsuvad tudengid filmitegijad kokku ning mõtisklevad ja arutlevad loodu üle. Tänavuse Püha Jüri teaduskonverentsi fookuses on filmide eeltootmine.

Selleks, et film võtteplatsil õnnestuks tuleb meeletult eeltöösse panustada. Seekordne konverents keskendub eelproduktsiooni erinevatele tahkudele, alustades stsenaariumist ning lõpetades kostüümikunstiga. Arutleme selle üle, kuidas teha oma elu võtteplatsil lihtsamaks ja vahetame mõtteid nii tehniliste kui ka loominguliste aspektide üle eeltootmise faasis. 

Konverentsi teemad avame läbi nelja juhtumiuuringu ja kolme vestluspaneeli, milles osalevad eriala professionaalid. Konverentsi modereerib Andrei Liimets.

Teemade ja ajakavaga saad lähemalt tutvuda siit:

Konverentsile on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Eesti filmivaldkonna käekäigu vastu.

Jüri Sillart oli Eesti filmiajaloo üks põnevamaid ja unikaalsema pildikirjaga operaatoreid, keda kõrvutati isegi selliste välismaa kuulsustega nagu Andrei Tarkovski operaator Georgi Rerberg. Sillartil oli üle 40 aasta kogemust nii operaatori kui ka režissöörina. Ta oli peaoperaator suisa 12 Tallinnfilmi mängufilmi juures, mille hulgas on näiteks „Surma hinda küsi surnutelt“ (1977), „Hukkunud Alpinisti hotell“ (1979), „Nipernaadi“ (1983) jt. Lavastada õnnestus Sillartil neli täispikka mängufilmi: „Äratus“ (1989), „Noorelt õpitud“ (1991), „Victoria“ (1994) ja „Kuldrannake“ (2006).

2004. aastast oli Sillart Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli juhataja-professori ametis ning alates 2006. aastast juhtis filmikunsti bakalaureuse- ja magistriõppekavasid Balti filmi- ja meediakoolis. 1980. aastal nimetati Sillart Eesti NSV teeneliseks kunstitegelaseks, 2001. aastal pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi. Jüri lahkus siit ilmast 10. septembril 2011. aastal.

Konverentsi üritus Facebookis https://www.facebook.com/events/766281374122070 
Konverentsi ametlik leht https://www.facebook.com/PuhaJuri

Konverentsil osalemine on TASUTA!